Ökomesék
Az ökológia, természetvédelem, szimbiózis témáit az Ökomesék témáiban dolgozzuk fel. A növények, állatok megjelenése a meséinkben és az ő megszólaltatásuk, társakként, segítőkként való felbukkanásuk meséink ősi témája. Az emberiség a világ minden pontján tudta, hogy a természet részeként élünk s annak ismerete és tisztelete teszi az életünket lehetővé. Mesetúrákkal, mesesétákkal az élményadáson túl a természethez kapcsolódást erősíteni a legfontosabb célunk. Az élmény és tudás megszerzésén túl azonnal megértheti, hogy most és itt, ő is a része és tehet érte, hogy a világ jobb legyen.